Ahşap Çocuk Oyun Parkları Fiyatları Modelleri Whatsapp

Ahşap Çocuk Oyun Parkları

Ahşap Çocuk Oyun Parkları
Ahşap Çocuk Oyun Parkları

Özellikleri

Oturum Alanı : 650 cm x 750 cm
Güvenlik Alanı : 950 cm x 1050 cm
Kapasite : 25-30
Yaş : 3 - 15
 

Ahşap Oyun Parkı Nedir?

Ahşap oyun parkı olarak anılan çocuk oyun parkları tamamen doğal ahşap malzemelerin kullanılmasıyla üretilen oyun parklarıdır. Çocukların gelişimlerinin farklı aşamaları için kullanılmaya uygun olan bu oyun parkları sağlıklı olmaları ve kanserojen maddeleri içermemeleri sebebiyle aileler tarafından tercih edilirler. Bu oyun parkılar eğitici olmalarının yanı sıra çocukların eğlenmesini sağlayan oyun parklarıdır.

Ahşap Oyun Parklarının Çocuklara Faydaları

Ahşap çocuk parkları, plastik oyun parklarına göre çocuklar için daha faydalı olan oyuncaklardır. Doğal ahşaptan üretilmiş olan ahşap çocuk oyun parklarının, faydaları şunlardır;
 
  1. Sağlık açısından faydalıdır. Doğal ahşapla oyun oynayan çocuklar tarafından ağza götürülürse herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz.
  2. Ahşap malzemeler kullanılarak üretilmiş olan bu oyuncaklar ebeveynlerin kolay bir şekilde temizleyebildikleri oyuncaklardır. Bu sebeple onların temizlik için uzun zaman ayırmasına neden olmazlar.
  3. Ahşap oyun parkları kolay kolay kırılmazlar ve bu sayede yeni oyun parkı alınması sebebiyle ekstra harcama çıkarmazlar.
  4. Ahşap oyun parkları basit yapıya sahip oldukları için çocukların zorlanmadan oynamalarını sağlar.
  5. Ahşaptan üretilen çocuk oyun parkları köşe kısımları sivri olmaz. Bu sebeple çocukların yaralanması ve vücutlarını çizilmesi gibi sorunlar yaşanmaz.
  6. Çocuklar oyun oynadıkları sürece plastik kokusu yerine ahşap kokusunu solurlar. Bu da plastik sebebiyle rahatsızlanmalarının önüne geçer.
  7. Ahşap oyuncaklar çocukların enerjilerini atmalarını sağlar.
  8. Bu faydalar dışında ahşap oyun parkları ayrıca her yaştaki çocuğa hitap edebilme özelliği olmasından dolayı istenilen zamanlarda kullanılabilirler. 

 

Benzer Ürünler

HEMEN ARA