Bank,kamelya,piknik masası alırken nelere dikkat etmelisiniz? Whatsapp

Bank,kamelya,piknik masası alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bank,kamelya,piknik masası alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bank,kamelya,piknik masası  alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Günümüzde insanlar, ahşap ürünleri tercih etmeye başladı. İnternet üzerinden beğenilen kamelyaların ve diğer ahşap ürünlerinin özelliklerini ve kullanılan ağacın türünü, kullanılan diğer malzemelerin kalitesini bilmeleri gerekmektedir.

Seçilen kamelyada kullanılan ağaç türü gerçekten de hayati öneme sahiptir. Bu nedenle satın alacağınız kamelyanın ağaç türünü ve ağacın özellikleri hakkında bilgi alın. Kaliteli ağaç ürünlerinden üretilen kamelya doğal koşullara daha fazla dayanıklı ve daha uzun ömürlü olur.

Kurulum yapılacağı alanı iyi belirleyin.

Bir kamelyanın kurulması için seçtiğiniz alanın dar olmaması gerekmektedir. Örneğin 3×3=9m2 ‘lik bir kamelyanın ortalama olarak 40 45 metre karelik bir boş alandan seçilmesi daha iyi olabilir. Seçilen yerin zeminine kurulumdan önce gerekli olan beton uygulamasının da yapılmış olması gerekmektedir.

Bilindiği üzere ahşap ürünler doğada uzun süre dayanmayabilir. Üretici firmanın ahşap ürünleri korumak için kullandığı koruyucu boyaların ne kadar sürede bir yenilenmeye ihtiyacı olduğunu öğrenmelisiniz. Bu konuda size en doğru bilgiyi üretici firma verecektir. Örneğin aldığınız kamelyanın boyasının her beş senede bir yenilenmesi gerektiğini öğrendiyeseniz, kamelyanızı en geç 5 senede bir boyamalısınız.

İhtiyacı olan periyodik bakımlar hakkında detaylı bilgiler edinin

Bir kamelyanın ihtiyacı olan bazı periyodik bakımları vardır. Bunları satın aldığınız firma ile görüşerek, yapmalısınız. Bakımlar ürününüzün ömrünü uzatacaktır. Eğer periyodik bakımını ihmal ederseniz, ürününüzün ömrü kısalabilir.

Seçtiğiniz kamelyanın kurulacağı konuma, kullanılan malzemelerinin özelliklerine ve bakımlarına dikkat ederseniz daha uzun süre kullanabilirsiniz.

HEMEN ARA