Oyun Parkları için En İyi Zemin Kaplamalar Whatsapp

Oyun Parkları için En İyi Zemin Kaplamalar

Oyun Parkları için En İyi Zemin Kaplamalar

Oyun Parkları için En İyi Zemin Kaplamalar

Çocuk oyun parklarında, zemin büyük önem arz etmektedir. Çocuklar parklarda hareket halinde oldukları ve eğlendikleri için düşebilme, yaralanabilme durumlarından dolayı zeminin malzemesi çok önemlidir. Çocuk oyun parkı zemin kaplamaları, insanların bir oyun alanı tasarlamayı düşünürken düşündükleri ilk şeylerden biri değildir. Bununla birlikte, bir oyun alanının altındaki yüzey malzemesi, çocuklar düştüğünde güvenlik konusunda büyük bir fark yaratabilir.

Daha yüksek güvenlik standartları, düzenli bakım ve oyun yapılarındaki kısıtlamalar ile oyun alanları bugün her zamankinden daha güvenli. Düşme etkisini azaltmaya yardımcı olmak için bir oyun alanı için en iyi malzemelerin neler olduğunu keşfediyoruz.

En iyi zemin malzemeleri nelerdir?

Bir oyun alanının altında doğru malzemeler bulunduğunda, oyun alanı tasarımcıları, okullar ve belediyeler, çocuklar oyun alanından düştüğünde yaralanma riskini azaltmak için birlikte çalışabilir. (Şu anda) yaralanmaya tamamen dayanıklı hiçbir malzeme yoktur, ancak doğru malzemeleri kullanmak bunu herkes için daha iyi bir deneyim haline getirebilir.

AS/NZ 4422 oyun alanı kaplama güvenlik standartlarına göre , Türkiyenin her noktasındaki çocuk oyun parkları, oyun  parkı yüzeylerini kaplama güvenlik standartlarına uymalı ve bir çocuğun düşüşünün enerjisini emmelidir.

Zemin Kaplama malzemeleri

Oyun alanı zemin yüzeylerini kaplamak için sıklıkla kullanılan malzemeler arasında darbe emici kum, kauçuk zemin kaplama, karo kauçuk ve kaldırım taşları bulunur.

Darbe emici kum

Kabuk yumuşak düşüşü gibi, oyun alanlarında kum kullanımı uzun süredir tartışılmaktadır. İlk bakışta, düşük başlangıç ​​maliyeti, kolay kurulumu ve kolayca temin edilebilmesi ile çekici bir seçim gibi görünse de, bir takım eksileri de vardır. Kum zemin örtüsü ayrıca tehlikeli nesneleri kolayca gizleyebilir, kolayca yer değiştirebilir, tekerlekli sandalye erişimine uygun değildir ve kirle birleştiğinde sıkışabilir ve beton benzeri bir sertlik geliştirebilir - bu kesinlikle üzerine düşmek için güvenli değildir.

Kumlu zemin kaplamaları da hayvanlar için çekicidir ve gizlenmiş bazı hayvan dışkıları bulabilirsiniz. Kum ayrıca oyun alanındaki toz boyalı yüzeyler için çok aşındırıcı olabilir ve erken aşınma alanları oluşturabilir. Düzenli olarak bakımı yapılırsa kum zemin kaplaması yine de iyi çalışacaktır. Bu, kumu tırmıklamayı ve düzenli olarak doldurmayı içerir.

Kauçuk zemin kaplama 

Kauçuk zemin kaplamalar, birçok oyun alanında bulunabilir. Dayanıklı olması, az bakım gerektirmesi, su geçirgen bir yüzeye sahip olması ve tekerlekli sandalye erişimi için harika olması nedeniyle bu malzeme yıllar içinde daha popüler hale geldi.

Bununla birlikte, tüm malzemeler gibi, yumuşak düşme de bazı dezavantajlardan muaf değildir. Kauçuk zemin kaplamalar kurulumu pahalı olabilir, yazın ısınabilir, ıslandığında kaygan olabilir ve kauçuk yüzey üzerindeki darbe zayıflaması değişebilir. Oyun alanınız için yumuşak düşme yüzeylerine bakarken çocukları güvende tutmak için yüksek kaliteli kauçuk kaplı bir yüzey kullandığınızdan emin olun.

Karo Kauçuk

Kauçuk karolar, doğası gereği yumuşak düşen kauçuğa benzer ve çocukların oyun alanında kolayca oynamasına, koşmasına ve egzersiz yapmasına olanak tanır. Kauçuk zemin kaplamalar gibi dayanıklıdırlar, su geçirirler, az bakım gerektirirler ve tekerlekli sandalye dostudurlar.

Karo kauçuk malzemelerin ve döşeme taşlarının "birleştirilmesi" gerekir ve bu, düzgün döşenmezlerse ve yaşlandıkça ve şekil değiştirdikçe takılma tehlikesi oluşturabilecekleri anlamına gelir.

En iyisi Gezegen X Kent Mobilyalarında

Daha önce bahsedildiği gibi, AS/NZ güvenlik standartlarına uygun oyun alanlarının, bir çocuğun uzun bir süre boyunca ve çeşitli yüksekliklerden düşmesinin enerjisini emmesi gerekir. Emin olabileceğiniz bir şey var ki, uyumlu oyun alanı yüzey kaplamanız varsa, oyun alanı kullanıcısına yönelik büyük bir yaralanma olasılığını azaltmada uzun bir yol kat etmişsinizdir.

Açık havada oyun yoluyla eğlenceyi ve öğrenmeyi en üst düzeye çıkaran oyun alanları hakkında çalışmaları için web sitemizin Ürünlerimiz bölümünü ziyaret edin.

HEMEN ARA